Hra se zvonečkem pro malé hráče – karty s veselými ale i smutnými klauny. I tato varianta hry rozvíjí postřeh a rychlou reakci. Zacinkej jako první na zvoneček, když se na stole objeví dva stejní klauni.... více
Běžná cena: 339  (-14%)
239.67 Kč bez DPH
Není skladem
290 Kč
ks
Vyberte si zvýhodněné balení
Množstevní slevy
Kód: 72756399
EAN: 9001890756399
Záruka: 24
Výrobce: Piatnik
Popis a parametry
Recenze (0)
Diskuse

PIATNIK CINK junior

Piatnik Cink junior

  • Počet hráčů: 2 – 4
  • Hra obsahuje: 54 karet s klauny
  • Věk: od 4 let 1 zvoneček
  • Hrací doba: ca. 15 minut pravidla hry

Cíl hry Devět různobarevných klaunů pobíhá po manéži. Většina z nich se směje a je veselá, ale někteří jsou velmi smutní, protože někde ztratili svůj klobouček. Pokaždé, když se v manéži objeví dva úplně stejní usměvaví klauni, musíš rychle zacinkat na zvoneček. Ten, kdo to umí nejrychleji, získá hodně karet s klauny. Vyhrává ten hráč, který má na konci hry nejvíc klaunů.

Karty s klauny Na každé kartě je zobrazen klaun. Klauni mají devět různých barev, od každé barvy je pět usměvavých klaunů a jeden smutný bez kloboučku. Usměvaví a smutní klauni se od sebe moc neliší, proto musíš dávat dobrý pozor.

Příprava hry Zvoneček se položí doprostřed stolu tak, aby na něj každý dobře dosáhl. Karty se zamíchají a rozdají rovnoměrně mezi hráče. Při hře ve čtyřech mají dva hráči na začátku hry jednu kartu navíc. Každý hráč utvoří ze svých karet balíček, který položí před sebe na stůl tak, aby strana karty s klauny byla vespod.

  • Průběh hry Když jsi na řadě, odkryješ ze svého balíčku vrchní kartu a položíš ji před sebe na stůl. Pak je hned na řadě Tvůj levý soused. Tak vznikne v průběhu hry před každým hráčem (mezi zvonečkem a jeho balíčkem se zakrytými kartami) další, odkrytý balíček. Pozor: vždy odkrývej kartu směrem od sebe. Stranu karty s klaunem musejí nejdříve vidět spoluhráči. To Tě donutí odkrýt každou kartu velmi rychle, pokud chceš také vidět, kterého klauna zrovna odkrýváš.
  • Rychle zacinkat Všichni hráči postupně odkrývají své karty tak dlouho, dokud se neobjeví dva stejnobarevní usměvaví klauni. Až se tak stane, snaží se každý hráč (ať už je na řadě nebo ne) co nejrychleji zacinkat na zvoneček. Příklad 1: v manéži je jeden zelený usměvavý klaun, jeden růžový usměvavý klaun, jeden fialový usměvavý klaun a jeden modrý usměvavý klaun. Do této chvíle ještě nesmíš zacinkat. Na modrého usměvavého klauna položíš druhého zeleného usměvavého klauna. A protože jsou teď v manéži dva zelení usměvaví klauni, musíš rychle zacinkat. Ten hráč, který zacinkal jako první, získá všechny odkryté karty, včetně svých vlastních. Získané karty dá dospod svého balíčku se zakrytými kartami. Pak začne další kolo tím, že odkryje novou kartu. Pozor: ruce hráčů nesmějí být v blízkosti zvonečku. Během hry leží stále na stole vedle svého balíčku s kartami.
  • Smutní klauni Nenech se zmást smutnými klauny – od těch usměvavých se moc neliší. Velmi snadno se může stát, že špatně zacinkáš jen proto, že v manéži sice byli dva klauni stejné barvy, ale jeden z nich byl právě ten smutný klaun bez kloboučku. Příklad 2: v manéži je jeden žlutý usměvavý klaun, jeden červený smutný klaun, jeden modrý smutný klaun a jeden modrý usměvavý klaun. Do této chvíle ještě nesmíš zacinkat. Na žlutého usměvavého klauna položíš modrého usměvavého klauna. Teď už zacinkat můžeš, protože v manéži jsou dva modří usměvaví klauni (i když je tam také modrý smutný klaun).

Špatné zacinkání! Pokud jsi zacinkal na zvoneček ve špatném okamžiku, musíš dát ze svého balíčku se zakrytými kartami každému spoluhráči po jedné kartě. Spoluhráči si ji dají dospod svých balíčků se zakrytými kartami.

Konec hry Jsi-li na řadě v okamžiku, kdy už nemáš žádnou kartu k odkrytí, vypadáváš bohužel ze hry. Ostatní hráči hrají ještě tak dlouho, dokud se neobjeví dva stejní klauni. Nejrychlejší hráč pak naposledy posbírá získané karty a hra končí. Hráči spočítají své karty. Vyhrává ten hráč, který jich nasbíral nejvíc.

ParametryPorovnání
Vhodné pro
Pro kluky
Věk dítěte
3-5 let
Vhodné pro
Pro holčičky
Produkt zatím nehodnocen

Tato položka nebyla doposud diskutována. Pokud chcete být první, klikněte na tlačítko Přidat příspěvek

PIATNIK CINK junior

Email, na který Vám přijde odpověď
Zadejte kontaktní telefon
Vaše přání, alespoň 3 znaků
' '
Opište kód z obrázku tak, jak jej vidíte
Hlídání produktu
Zadejte podmínky a email, na který chcete poslat zprávu při splnění těchto podmínek
Naposledy navštívené
Dagmar Francuzová
Jindřicha Šimona Baara 1950
733 01 Karviná Mizerov
Česká Republika
IČO: 72994193
DIČ: CZ5562010586
Hodnocení obchodu na Zboží.cz